NOVÁ ELEKTRO-MEMBRÁNOVÁ TECHNOLOGIE ELEKTRO SORPCE: INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE PRO ODSOLENÍ VODY A JINÝCH ROZTOKŮ S VÝRAZNĚ NIŽŠÍMI PROVOZNÍMI NÁKLADY OPROTI STANDARDNÍM TECHNOLOGIÍM

Úvod Energetický průmysl

Energetický průmysl


V energetickém průmyslu je úprava vody vyžadována ve více procesech, přičemž nejčastěji se úprava vody používá v oblasti kotelní a chladící vody. Nejčastějšími metodami úpravy vody v energetickém průmyslu je bezesporu ionexová technologie změkčení vody a odsolení vody. V neposlední řadě jsou využívány také membránové technologie ultrafiltrace jako před-úprava vody a dále stupňovité technologie procesu reverzní osmóza a technologie elektrodeionizace.


Způsoby změkčení vody a odsolení vody v energetice
U kotelních systémů s nižším výkonem nebo u systémů s vysokou návratností vratného kondenzátu se často používá pouze klasická metoda změkčení vody na bázi ionexové technologie. U kotelních systémů s nízkou návratností kondenzátu nebo u vysokotlakých kotlů je nutná úprava vody pomocí odsolovací stanice na bázi ionexové technologie a v poslední době se velmi často prosazuje membránová technologie ultrafiltrace vody, reverzní osmóza a elektrodeionizace. U systémů chladící vody se často dle potřeb projektuje dekarbonizační stanice pro odstranění karbonátové tvrdosti ve vstupní vodě.


Naše společnost dbá nejen na vaše představy a požadavky celkového řešení, ale hledí především také na ekonomičnost celého procesu a na zákonné předpisy jednotlivých procesních řešení. Výsledkem jsou řešení optimalizovaná na individuálního zákazníka a proces úpravy vody s přihlédnutím na maximální ekonomickou efektivitu následného provozu.

Úprava vody – návrh, montáž i údržba technologie
Podle požadavků zákazníka převezme BKG projekci a design zařízení pro úpravu vody (basic design, detail design), vlastní výrobu technologie filtrace vody, změkčení vody, odsolení vody a další, dodávku, montáž, programování/ automatizace a zprovoznění technologie, dokumentaci (design as built), údržba, servisní podpora, dodávky provozních a náhradních dílů.

string(4) "page" - string(5) "/page"